13 Aralık 2008 Cumartesi

Bayram ve Küçük Güzellikler:)


Öncelikle herkesin geçmiş Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlayarak,tüm sevdiklerinizle hasretlerinizi giderdiğiniz,keyifli ve mutlu bir bayram geçirmiş olmanızı temenni ediyorum:) Ve resimlerle, geçen bayramdan biraz bahsedelim..Öncelikle bayramın olmazsa olmazı; miss gibi kahvaltılar.. Doya doya muhabbet, anne yemekleri ve koyu bir çay eşliğinde elbette:) İşte bayram boyunca benim paylaştığım mutlu kahvaltı sofralarından bir örnek:Annemin ellerinden sıcacık, mis gibi; "Çiğbörek"


Eşimin becerikli Emine teyzesinden; "Elmalı Turta" (tarifi yakında+içindeki elmalı karışımı marmelat halinde Emine teyzemden edinmiş buluyorum:)


Mis gibi köy tereyağı+çerkez peyniri+turşulu zeytin+kayınvalidemin mis kokulu vişne reçeli+ çay şekeri niyetine bayramlık çikolata ve şekerlemeler+ yeşillikler:)


Her şeyin ötesinde sevdiklerimizi görmenin verdiği mutluluk, anları ve anıları paylaşmanın getirdiği huzur ve erken kalkmak zorunda olmadan uzata uzata yaptığımız kahvaltının keyfi:))

Ve tabii bahsedilmeden geçilemeyecek olan küçük güzellikler var, ayrıntılarda gizli olan mutluluklar:) Mesela güzel gülüşlü, güzel gözlü küçücük bir kızın "mana vey" diye tatlı tatlı bağırmaları:)Mavi kürkünün içinde daha bi havalı değil mi? Ama hala kamerayı istiyor hanımefendi!


Arka fonda "cicikuuuş, şımarık, öpücük, aşşşkıımmm" diye bağırıp tüm akrobatik marifetlerini sergileyen, dikkatleri hep üstünde tutmak isteyen küçük afacan,annemin Bıdık adlı muhabbet kuşu:Çok akıllıdır o çook! Adı üstünde akıllı bıdık:) Bakışlara bak cin gibi!


Ve son olarak bayram boyunca yollarda akraba ziyaretleri boyunca usul usul yağan bereket: Yağmur...Herkese sevgiler & keyifli günler!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Dediniz ki;